SKU: DW24T3IPV
Memorial Day Sale
  • Width: 23.56"
  • Height: 33.87"
  • Depth: 21.63"
  • Tall Tub: Yes
  • Decibel Level: 42.0 db
  • Cycles Count: 6
  • Style: Fully Integrated/Panel Ready
Bertazzoni |Authorized Dealer
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 2,298 points (
color: Panel Ready
Bertazzoni DW24T3IPV
PRODUCT DESCRIPTION
Handle kits and carbonio door panel are sold separately.
Specifications
Size
24 in
Place setting
15
Sound insulation
42 dbA
Wash cycles
6 - auto, crystal and china, pots and pans, quick, regular, rinse & hold
Lighting
floor projection status light
Electrical supply
120 V - 60 Hz - 12 A
Power rating
1400 W
Size
24 in