SKU: DRR24G7400APDA
2x Points
Free 2Y Warranty
Low-cost Install
1.
Dacor: 5-10-20 Savings, Get up to 20% Back
Offer Expires: 1/1/2026 to 6/30/2026 | Must be postmarked by: 3/31/2027
  • Width: 23.75"
  • Height: 34.37"
  • Depth: 23.62"
  • Energy Star Rated: yes
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: Yes
  • ADA Compliant: No
  • Type: Built-In
  • Style: Undercounter
  • Icemaker: No
  • Dispenser: No
  • Total Capacity: 5.00 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 5.0 cu. ft.
  • Number of Shelves: 4
  • Counter Depth: Yes
Dacor |Authorized Dealer
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 5,598 points (
  • CAPACITY
  • FIELD-REVERSIBLE FLUSH-CAPABLE HINGE
  • PRESENTER SHELF
  • TOUCH CONTROL PANEL
  • STEELCOOL(TM) INTERIOR WITH LED 3D LIGHTING
Learn More
Estimates for:
Protect Your Item
PRODUCT DESCRIPTION
Features
CAPACITY
PRESENTER SHELF
TOUCH CONTROL PANEL
TRIPLE-PANE UV GLASS
TRIPLE-PANE UV GLASS
Specifications
OVERALL DIMENSIONS
STANDARD CUTOUT
24" min. x 34-1/4" to 34-7/16" x 24" min. (610 x 870 to 875 x 610 mm)
INTERIOR CAPACITY
5 cu. ft. (128 cans)
INTERIOR CONFIGURATION
2 glass shelves, 1 presenter shelf, 1 plastic shelf
TEMPERATURE RANGES
Refrigerator: 34(degree)F to 50(degree)
REQUIREMENTS
Electrical: 115V, 60 Hz, 15A