SKU: GRSR24BG
1.
Hestan: Buy Select Grills Receive 15% Off
Offer Expires: 2/2/2026 to 9/30/2026 | Must be postmarked by: 12/30/2026
Hestan- Receive 15% off Online Rebate
  • Width: 24.00"
  • Height: 34.37"
  • Depth: 24.00"
  • Energy Star Rated: no
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: No
  • Type: Built-In
  • Style: Compact/Dual Zone/Undercounter
  • Icemaker: No
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: Yes
  • Total Capacity: 5.20 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 5.2 cu. ft.
  • Series: GRSR Series
  • Outdoor Use: Yes
Hestan GRSR Series |Authorized Dealer
Pre-Order
Sign in / Sign up to earn 7,599 points (
color: Red
Hestan GRSR24BG
Specifications
Adjustable, full-extension pullout shelves accommodate everything from platters to bottles.
Heavy-duty insulation and forced-air refrigeration system creates optimum storage.
LED interior lighting makes it easy to find what you need.
Stainless steel front, sides and interior (convertible door design allows for wood overlay)
Front-vented, forced-air refrigeration system maintains optimum cold storage.
5.2 cubic feet of storage capacity accommodates more than enough burgers to fill the grill.
Locking doors keep everything secure.
Adjustable leveling legs and zero clearance hinging.
UL certified for outdoor use.
Left- and right-hinged models available.
Caster kit available.
Current Rebates