SKU: JBSFS48NHM
1.
JennAir: Curate Your Home Rebate up to 15%
Offer Expires: 1/8/2026 to 6/30/2026
Receive up to 15% off in instant savings with purchase of 2 or more qualifying JennAir Appliances.
  • Width: 48.00"
  • Height: 81.00"
  • Energy Star Rated: no
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: No
  • Weight: 82.00 lbs
  • Type: Built-In
  • Style: Side-by-Side
JennAir |Authorized Dealer
In Stock|Only 1 left
Sign in / Sign up to earn 1,949 points (
color: Stainless Steel
JennAir JBSFS48NHM
Estimates for:
PRODUCT DESCRIPTION
Specifications
Prop65
CA
Carton Depth
87.25
Carton Height
9.5
Carton Width
34.25
Gross Weight
109
Net Weight
82
GTIN
EAN
UPC
Tall Stainless Steel Door, Flush to Cabinet, NOIR styling
Current Rebates
Offer Expires: 1/8/2026 to 6/30/2026 | Must be postmarked by: 7/1/2026