SKU: MORF224SS31A
On Sale
2x Points
Free 2Y Warranty
Low-cost Install
  • Width: 23.88"
  • Height: 33.75"
  • Depth: 23.72"
  • Energy Star Rated: yes
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: No
  • ADA Compliant: No
  • Defrost: Frost Free
  • Lock: Yes
  • Type: Built-In
  • Icemaker: Yes
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: No
  • Total Capacity: 4.90 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 4.9 cu. ft.
  • Number of Shelves: 2
  • Outdoor Use: Yes
  • Style: Compact/Undercounter
Marvel |Authorized Dealer
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 7,158 points (
color: Stainless Steel
Marvel MORF224SS31A
Estimates for:
Protect Your Item
PRODUCT DESCRIPTION
This all-in-one outdoor model centralizes the best features of a refrigerator and freezer into one dynamic 24 inch footprint.
Specifications
12-oz Can Capacity
72
Capacity (cu ft)
4.9 cu ft
Control Type
Digital
Cord Length (ft)
6 ft
Defrost Type
Frost Free
Lock
Yes
Product Dimensions
23.875" W x 23.71875" D x 33.75" H
Shipping Depth
31 inch
Shipping Dimensions
28" W x 31" D x 37" H
Shipping Height
37 inch
Shipping Weight (lbs)
160 lb
Shipping Width
28 inch
Temperature Range
34' F to 42' F
Toe Grille Finish
Stainless Steel
Electrical Requirements
115 V / 60 Hz / 15A