SKU: MPWD424SG31A
On Sale
2x Points
Free 2Y Warranty
Low-cost Install
  • Width: 23.88"
  • Height: 33.75"
  • Depth: 23.70"
  • Energy Star Rated: no
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: Yes
  • ADA Compliant: No
  • Defrost: Frost Free
  • Lock: Yes
  • Type: Built-In
  • Style: Undercounter/Dual Zone/Compact/Glass Door
  • Icemaker: No
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: No
  • Total Capacity: 4.90 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 4.9 cu. ft.
  • Number of Shelves: 6
Marvel |Authorized Dealer
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 9,918 points (
color: Stainless Steel
Marvel MPWD424IS31AMarvel MPWD424IG31A
Marvel MPWD424SG31A
Marvel MPWD424SS31A
Specifications
Capacity (cu ft)
4.9 cu ft
Control Type
Digital
Cord Length (ft)
6 ft
Defrost Type
Frost Free
Lock
Yes
Product Dimensions
23.875" W x 23.71875" D x 33.75" H
Shipping Depth
31 inch
Shipping Dimensions
28" W x 31" D x 37" H
Shipping Height
37 inch
Shipping Weight (lbs)
160 lb
Shipping Width
28 inch
Temperature Range
38'F to 65'F / 38'F to 65'F
Toe Grille Finish
Stainless Steel
Wine Capacity
40
Electrical Requirements
115 V / 60 Hz / 15A