SKU: MRBD224SG31A
On Sale
  • Width: 23.50"
  • Height: 33.62"
  • Depth: 21.25"
  • Energy Star Rated: no
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: No
  • ADA Compliant: No
  • Lock: Yes
  • Style: Dual Zone
  • Icemaker: No
  • Dispenser: No
  • Total Capacity: 4.80 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 4.8 cu. ft.
  • Number of Shelves: 2
Marvel |Authorized Dealer
Out of Stock|More on the way 5/6/2026
Sign in / Sign up to earn 1,899 points (
color: Stainless Steel
Marvel MRBD224IG31A
Marvel MRBD224SG31A
Specifications
12-oz Can Capacity
112
Capacity (cu ft)
4.8 cu ft
Electrical Requirements
115 V / 60 Hz / 15 A
Lock
Yes
Product Dimensions
23.5" W x 22.5625" D x 33.625" H
Shipping Depth
31 inch
Shipping Dimensions
28" W x 31" D x 37" H
Shipping Height
37 inch
Shipping Weight (lbs)
145 lbs
Shipping Width
28 inch