SKU: T24UR905LP
On Sale
  • Style: Compact/Glass Door/Undercounter
  • Type: Built-In
  • Width: 23.88"
  • Height: 34.38"
  • Depth: 24.00"
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: Yes
  • Total Capacity: 5.10 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 5.1 cu. ft.
  • Number of Shelves: 4
  • Series: Freedom Collection
Thermador Freedom Collection |Authorized Dealer
Out of Stock|More on the way 5/20/2026
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 6,298 points (
color: Panel Ready
Thermador T24UR905LP
Door Hinge
Left
Panel Ready
Yes, Panel and Handle Sold Separately
Total Unit Gross Capacity
5.2
Color
Not Applicable
Material Number
T24UR905LP
Category
Compact Refrigerators
Product Name
Freedom(R), Built in refrigerator with glass door, 24'', Panel Ready, Left Hinge
Appliance Color/Finish
Custom Panel
Energy Star(R) Certified
Yes
5.2
Door Panel Options
Possible but accessory
Maximum Temperature F
64
Total Annual Energy Consumption (Kwh/Annum)
Overall Appliance Dimensions (HxWxD) (in)
34 3/8'' x 23 7/8'' x 23 5/8"
Required Cutout Size (HxWxD) (in)
34 1/2" - 35 1/4" x 24" x 24"
Gross Weight
Power Cord Length
60"
Appliance Dimensions (H X W X D) (In)
34 3/8 x 23 7/8 x 23 5/8
Gross Weight (Lbs)
205
Net Weight (Lbs)
195
UPC
Are Stylish, Durable and Are Fully Adjustable To Personalize the Way You Preserve.
Offer an Ultra-smooth Glide When You Open or Close the Door.
Provides Just the Right Amount of Sparkle On Your Collection
Touch Electronic Controls for Temperature Management
Star-K certified
Door open alarm ensures your items stay cold.
Preset Cooling Modes to dial in the perfect temperature
Adjustable LED lighting
SoftClose(R) doors for a smooth close
Adjustable tempered glass shelves
Plug Type
A8 120V-3 prong rectangular