SKU: T24UR925RS
Memorial Day Sale
  • Style: Compact/Glass Door/Undercounter
  • Type: Built-In
  • Width: 23.88"
  • Height: 34.38"
  • Depth: 24.00"
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: No
  • Total Capacity: 5.20 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 5.2 cu. ft.
  • Number of Shelves: 4
  • Series: Freedom Collection
Thermador Freedom Collection |Authorized Dealer
In Stock|Only 2 left
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 6,698 points (
color: Stainless Steel
Thermador T24UR925RS
Specifications
Color
Stainless Steel
Door Hinge
Right
Panel Ready
Not Possible
Total Unit Gross Capacity
5.2
Material Number
T24UR925RS
Category
Compact Refrigerators
Product Name
Freedom(R), Built in refrigerator with glass door, 24'' Professional, Stainless steel, Right Hinge
Appliance Color/Finish
Stainless steel
Energy Star(R) Certified
Yes
5.2
Door Panel Options
Not possible
Maximum Temperature F
64
Total Annual Energy Consumption (Kwh/Annum)
Overall Appliance Dimensions (HxWxD) (in)
34 3/8" x 23 7/8" x 23 5/8"
Required Cutout Size (HxWxD) (in)
34 1/2" - 35 1/4" x 24" x 24"
Gross Weight
Power Cord Length
60"
Appliance Dimensions (H X W X D) (In)
34 3/8 x 23 7/8 x 23 5/8
Gross Weight (Lbs)
205
Net Weight (Lbs)
195
UPC
Are Stylish, Durable and Are Fully Adjustable To Personalize the Way You Preserve.
Offer an Ultra-smooth Glide When You Open or Close the Door.
Provides Just the Right Amount of Sparkle On Your Collection
Star-K certified
Adjustable LED lighting
Adjustable tempered glass shelves
SoftClose(R) doors for a smooth close
Preset Cooling Modes to dial in the perfect temperature
Plug Type
A8 120V-3 prong rectangular