SKU: GRWGR24BG
1.
Hestan: Buy Select Grills Receive 15% Off
Offer Expires: 2/2/2026 to 9/30/2026 | Must be postmarked by: 12/30/2026
Hestan- Receive 15% off Online Rebate
  • Width: 24.00"
  • Height: 34.37"
  • Depth: 24.00"
  • Energy Star Rated: no
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: No
  • Style: Dual Zone/Compact/Undercounter
  • Icemaker: No
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: No
  • Total Capacity: 5.00 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 5.0 cu. ft.
  • Number of Shelves: 3
  • Series: GRWG Series
  • Outdoor Use: Yes
  • Type: Built-In
Hestan GRWG Series |Authorized Dealer
Pre-Order
Sign in / Sign up to earn 8,999 points (
color: Red
Hestan GRWGR24BG
Specifications
Front-vented, forced-air refrigeration system maintains optimum cold storage.
5.0 cubic feet of storage capacity accommodates more than enough wine.
Locking doors keep your collection secure.
Adjustable leveling legs and zero clearance hinging.
UL certified for outdoor use.
Left- and right-hinged models available.
Caster kit available.
Current Rebates